Як Тимчук прокоментував зрив контракту на поставку «Оплотів» у Таїланд

Україна

Якщо Україна втратить позиції в рейтингу експортерів озброєння, відновити їх буде вкрай складно, хоча торгувати зброєю державі, на території якої йде війна не зовсім етично.

Про це заявив нардеп від «Народного фронту» Дмитро Тимчук , коментуючи можливий зрив контракту на постачання українських танків «Оплот» у Таїланд.Повідомляє новину ukr.media

«Перебуваючи на високих позиціях в рейтингу експортерів озброєння, Україна може займатися створенням спільних виробництв, отримувати технології і наповнювати свій бюджет. В той же час хочеться звернути увагу і на етичну частину питання. Торгувати зброєю для воюючої країни не зовсім нормально. Хоча, знову ж, з іншого боку – якщо зараз втратимо позиції на ринку, потім ми можемо їх вже і не відновити», – зазначив Тимчук.

Він підкреслив, що Таїланд враховував обставини, пов’язані з початком війни в Україні.

«Два роки тому керівництво того ж Таїланду цілком адекватно сприйняв проблеми з виконанням контрактів українською стороною. Вони розуміли, що в країні йде війна і у нас інші пріоритети. Але я вважаю, що цим не варто зловживати. Якщо немає можливості виконувати контракти, то навіщо тоді брати участь у зарубіжних виставках і просувати свою зброю? Ознайомити людей зі своєю продукцією – це одне, але підписати конкретний контракт на виробництво, не маючи гарантій його реалізації, – зовсім інше. У підсумку Україна може залишитися з репутацією недобросовісного виконавця контрактів. Репутацію на цьому ринку складно заробити і легко втратити», – вважає депутат.

Для продовження статті перейдіть на слідуючу сторінку в низу

Добавить комментарий