Угорщина знову висунула Україні ультиматум через закон про освіту

(Політика)

«Якщо Київ відкличе закон, Угорщина знову стане найбільш голосно висловлюватися на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України», — пообіцяв міністр.

Раніше повідомлялося про те, що в середу, 6 грудня, 11 держав-членів НАТО розкритикували позицію Угорщини в питанні закону про освіту і намір блокувати зближення України з НАТО. Керівники цих країн підписали спільний лист владі Угорщини, в якому вказали, що виник між Україною та Угорщиною конфлікт через закону про освіту не повинен входити в площину НАТО, а країни альянсу не бачать дану проблему серйозною і перешкоджає подальшому зближенню України з НАТО. Крім того, висловили протест країни НАТО вважають, що дії Угорщини йдуть на шкоду її стратегічним інтересам в регіоні, в тому числі і в питанні стримування Росії, оскільки виникла конфліктна ситуація грає на руку Москві.

До цього повідомлялося, що Угорщина наклала вето на скликання комісії Україна — НАТО, запланованого на грудень. У Будапешті заявили, що готові до проведення консультацій з українською стороною, проте не мають наміру миритися з окремими пунктами закону про освіту, нібито порушують права національних меншин.

Для продовження статті перейдіть на слідуючу сторінку в низу