Симптоми раку, які більшість людей ігнорують!

Багатьом здається, що ці «дзвіночки» абсолютно несуттєві і нічого не значать, і, на жаль, обманюються

Насправді, це попереджувальні сигнали, які подає вам ваше тіло: гей, друже мій, у нас далеко не все гаразд, біжи до лікаря!Повідомляє новину ukr.media

Британські вчені на основі опитування майже двох тисяч людей, хворих на рак, склали список з сімнадцяти симптомів, яких турбували цих людей на початковій стадії раку. Потім з цих 17 симптомів фахівці вибрали десять основних, передає ЗМІ

 

Насправді, це попереджувальні сигнали, які подає вам ваше тіло: гей, друже мій, у нас далеко не все гаразд, біжи до лікаря!

Після випадкового удару шишка або синець не зникає протягом декількох тижнів

. Або навіть з часом тільки зростають. Вистачить вичікувати: пройде — не пройде? Терміново до лікаря! У вищезгаданому дослідженні британських медиків майже 18 відсотків людей зізналися, що у них на тілі було новоутворення невідомого походження, при цьому 77 відсотків з них думали, що це — нічого серйозного.

З’явилися кашель і захриплість, хоча сезон простудних захворювань ще не настав. Якщо такі симптоми тривають довше двох тижнів, насторожіться. Особливо якщо з’явилася тривала хрипота — це вже нагадує симптоми раку легенів або раку горла . Також будь-кашель або захриплість, які не проходять після прийому лікарських препаратів, теж є вагомою причиною, щоб відвідати лікаря.

Зміни в травленні і екскреції (виведення з організму речовин, які утворилися в процесі метаболізму). У британському дослідженні вісімнадцять відсотків пацієнтів сказали, що вони відзначали зміни в травленні (змінювалися частота прийому їжі, переваги в їжі, змінився стілець). Зрозуміло, що такі зміни можуть бути пов’язані з вживання певних продуктів або прийому ліків, але все ж краще перепровериться, тому що такі зміни можуть бути ознакою в тому числі і раку товстої кишки.

Зміни активності сечового міхура. Проблеми з сечовипусканням, на думку експертів, один з найбільш недооцінених симптомів раку. Кров в сечі, часте сечовипускання, хворобливе сечовипускання — все це повинно стати причиною негайно відправитися в кабінет лікаря.

Незрозуміла біль. Тривала біль у будь-якій частині тіла означає щось недобре. А в разі онкології, за даними Американського товариства раку, тривала біль характерна для раку кісток, або ж поширення пухлини . Тим не менше, тільки сорок відсотків онкохворих, які зіткнулися в такій проблемою, на початковому етапі її розвитку думали, що це щось несерйозне.

Постійний біль в шиї. Особливо якщо це проявляється при поворотах голови, або ж біль, який не проходить — це може бути ознакою раку гортані або горла . Між тим, майже вісімдесят відсотків людей спочатку думали, що все це дрібниці.

Незрозуміла втрата ваги. За даними Американського товариства раку, незрозуміла втрата ваги на більш ніж п’ять кілограмів часто є одним із перших «дзвіночків» раку. Зокрема, це може бути одним із попереджувальних симптомів р ака стравоходу, підшлункової залози, шлунка або легені.

Проблеми з ковтанням. Ще один з симптомів, які ви не повинні недооцінювати. І хоча це часто може бути просто показником проблем, що виникли на нервовому грунті, нерідко може стати симптомом і раку стравоходу, шлунка або горла.

Кровотеча. Кашель з кров’ю може бути ознакою раку легенів. Кров в калі — вказати на рак товстої або прямої кишки . Будь-яке незрозуміле тривалий кровотеча повинно стати для вас причиною негайно записатися до лікаря.

Зміни шкіри. Сім відсотків респондентів британського дослідження заявили, що в якийсь момент помітили зміни шкіри, але тільки половина з них звернулися за медичною допомогою. Решта респондентів не сприйняли зміни епідермісу як серйозний або істотний сигнал. І даремно, тому що рак шкіри на ранній стадії у більшості випадків піддається лікуванню.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Тисни "ПОДОБАЄТЬСЯ" і завжди будь у курсі цікавого контенту

 

x