Як Тимчук прокоментував зрив контракту на поставку «Оплотів» у Таїланд

Якщо Україна втратить позиції в рейтингу експортерів озброєння, відновити їх буде вкрай складно, хоча торгувати зброєю державі, на території якої йде війна не зовсім етично.

Про це заявив нардеп від «Народного фронту» Дмитро Тимчук , коментуючи можливий зрив контракту на постачання українських танків «Оплот» у Таїланд.Повідомляє новину ukr.media

«Перебуваючи на високих позиціях в рейтингу експортерів озброєння, Україна може займатися створенням спільних виробництв, отримувати технології і наповнювати свій бюджет. В той же час хочеться звернути увагу і на етичну частину питання. Торгувати зброєю для воюючої країни не зовсім нормально. Хоча, знову ж, з іншого боку – якщо зараз втратимо позиції на ринку, потім ми можемо їх вже і не відновити», – зазначив Тимчук.

Він підкреслив, що Таїланд враховував обставини, пов’язані з початком війни в Україні.

«Два роки тому керівництво того ж Таїланду цілком адекватно сприйняв проблеми з виконанням контрактів українською стороною. Вони розуміли, що в країні йде війна і у нас інші пріоритети. Але я вважаю, що цим не варто зловживати. Якщо немає можливості виконувати контракти, то навіщо тоді брати участь у зарубіжних виставках і просувати свою зброю? Ознайомити людей зі своєю продукцією – це одне, але підписати конкретний контракт на виробництво, не маючи гарантій його реалізації, – зовсім інше. У підсумку Україна може залишитися з репутацією недобросовісного виконавця контрактів. Репутацію на цьому ринку складно заробити і легко втратити», – вважає депутат.

Тимчук підкреслив, що Таїланд зробив знижку на те, що у нас йде війна. Але потрібно було коригувати контракти. «Коли терміни зриваються один раз, другий, третій, у замовника починають виникати питання. Війна взагалі стала хорошим приводом списати власні проблеми.

«З експортом бронетехніки у нас завжди були якісь труднощі. То неякісна продукція (контракт з Іраком), то зриви термінів. Я думав, що ситуація на Заводі імені Малишева буде змінюватися. Але, на жаль, системні проблеми, схоже, залишаються», – резюмував Тимчук.

Вчора стало відомо, що головнокомандувач збройними силами Таїланду Чалермчаї Ситтисата повідомив про можливу відмову Таїланду від українських танків «Оплот» у зв’язку із затримкою виконання контракту . Замість «Оплотів» придбаються китайські танки VT-4. При цьому генерал заявив, що проблема з постачанням виникла у зв’язку зі складною внутрішньополітичною ситуацією в Україні.

В листопаді були досягнуті домовленості про забезпечення українських підприємств військово-промислового комплексу замовленням від уряду Пакистану на суму понад $600 млн .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Тисни "ПОДОБАЄТЬСЯ" і завжди будь у курсі цікавого контенту

 

x