11 січня — Страшний день

Страшний день отримав таку назву тому, що в цей вечір особливо шаленіла нечиста сила.

Щоб уберегтися від її витівок, прийнято було здійснювати певні обряди. З Червоної гірки приносили кілки, залишені там днем раніше, і складали їх у дворі. Люди похилого віку насипали зверху соломи зі своїх ліжок. Знахарка приносила вугілля з печі і розпалювала багаття. Вважалося, що в вогні повинні згоріти всі хвороби і біди.Повідомляє новину ukr.media

Перш існувало безліч страшних історій, присвячених цьому дню. Їх, а також казки, розповідали дітям під вечір. Крім того, було прийнято загадувати загадки. Починали з серйозних, пізнавальних — про навколишній світ, природу і працю, — а пізніше переходили на жартівливі — про предмети побуту і домашніх тварин.

До речі, дітей в цей день потрібно особливо ретельно оберігати від злих сил — молитвами і доброю турботою. Ця традиція склалася в пам’ять про немовлят, «в Віфлеємі Іродом вбитих».

Поки батьки займалися з дітьми, молоді люди проводили час на посиденьках. Святочні гуляння тривали, і навіть Страшний день і передбачуваний розгул нечисті не заважали хлопцям і дівчатам веселитися.

Існували для цього дня і особливі прикмети на погоду. Зокрема, говорили, що якщо дме північний вітер, а хмар на небі немає, то скоро почнуться морози.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Тисни "ПОДОБАЄТЬСЯ" і завжди будь у курсі цікавого контенту

 

x